در رشته بیمه باربری، بیمه گر متعهد می شود در مقابل حق بیمه ای که از بیمه گذار دریافت می کند، خسارات وارده به کالای مورد بیمه در جریان عادی حمل و نقل را با در نظر داشتن پوشش های خریداری شده، جبران کند.

چه کسانی پوشش بیمه باربری را نیاز دارند؟

واردکنندگان، صادرکنندگان، شرکت های حمل و نقل داخلی و بین المللی، شرکت های بازرگانی و ترخیص کاران، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و صاحبان کالا که به دلایل گوناگون تصمیم به انتقال کالا از یک منطقه به منطقه دیگری دارند، می توانند در خواست کننده پوشش بیمه باربری باشند.

انواع بیمه باربری

بیمه باربری وارداتی: مختص کالاهایی است که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی از کشورهای خارجی خریداری می گردند که با توجه به قوانین جاری، خرید این نوع بیمه برای واردکنندگان کالا اجباری است. شرکت بیمه تجارت نو این پوشش بیمه ای را به واردکنندگان کالا کشور ارائه می کند.

بیمه باربری صادراتی: کالاهایی که از ایران به مقصد کشورهای خارجی حمل می گردد، بر اساس شرایط فروش نیاز به بیمه نامه صادراتی دارند. به موجب این بیمه، شرکت بیمه تجارت نو کالای صادره از کشور ایران تا کشور مقصد را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه باربری داخلی: کلیه تولیدات و محمولاتی که توسط تولیدکنندگان و تجار در محدوده جغرافیایی کشور ایران جابجا می شوند، توسط این بیمه تحت پوشش بیمه ای نزد شرکت بیمه تجارت نو قرار می گیرند.

بیمه باربری ترانزیت: مبدا و مقصد برخی از حمل ها در خارج از مرزهای جغرافیایی ایران بوده و کشور ایران تنها در مسیر حمل قرار دارد. محموله مورد بیمه در این نوع حمل در گروه بیمه های باربری ترانزیت تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.